Who's Who?


LOCUM MINISTER

Revd Tom Cuthell

 

ASSISTANT MINISTER

Revd Colin Douglas

 

   

 

SESSION CLERK

Sandra Watson

 

BEADLE & HALL BOOKINGS

David Haggarty

 

TREASURER

Neil MacLeod

 

GIFT AID TREASURER

Crichton Mouat

 

FREEWILL OFFERING TREASURER

Ian Adam

 

SECRETARY

Louise Madeley

The Kirk Office

ORGANIST

Simon Bertram

 

CHOIR

Dot Kemp

 

KEEPER OF THE ROLL

Leslie Pendreigh

 

FLOWER SECRETARIES

Dot Pendreigh

Dot Kemp

 

PRAYER SECRETARIES

John & Liz Johnston

 

KIRKYARD GARDENERS

Doris Duncanson

 

WEDNESDAY CLUB

Dorothy Osler

 

"GRAPEVINE" EDITORS

David & Christine Fairweather

c/o The Kirk Office

FRESH START

Fay Wilson

 

SUNDAY CLUB

9+ Years

Alex Mackenzie

Edith Butler

 

 

6-8 Years

Susie Thornton

Angela Smith

 

 

4-5 Years

Louise Madeley

Jessie Craig

 

 

2-3 Years

L J Forrest

 

 

   

 

 

Creche

Kirk Office

 

CHILD CARE & PROTECTION

Claire Richards &

John Glencross

 

LIFE  & WORK MAGAZINE

Sandra Haggarty

 

CRAMOND ASSOCIATION

Diana Hart

 

BARNTON & CRAMOND COMMUNITY CLUB

Norma Watkins

 

ALMOND MAINS CLUB

Rebecca Kennedy

Almond Mains Initiative

c/o Cramond Kirk Hall

CRAMOND BABY & TODDLER GROUP

Ailsa White

 

CRAMOND PLAYGROUP

Waiting list secretary

 

BADMINTON

Mon 10.00-12.00

Hilary Wheeler

 

 

Mon 8.00-10.00

Euan Pearson

 

 

Thurs 8.15-10.15

 

 

Wed 9.30-12.00

Sue Ledingham

 

BRIDGE CLUB

Rosina Archibald

 

CRAMOND WALKERS

Fiona Black

 

CRAMOND & BARNTON COMMUNITY COUNCIL

Ian Williamson

 

CRAMOND ANGLING CLUB

Millar Haxton Laing

 

UNIFORMED ORGANISATIONS

These groups all meet in Cramond Kirk Halls

GUIDES

197th Company

Wed 7.15-9.00

Sharon Robertson

 

 

229th Company

Wed 7.15-9.00

Mhara Brown

 

 

213th Company

Thurs 7.30 - 9.00

Sharon Robertson

 

BROWNIES

197th

Tues 6.30-8.00

Angela Smith

 

 

229th

Tues 6.30-8.00

Sharon Robertson

 

 

213th

Wed 5.45-7.00

Pauline Skinner

 

 

 

RAINBOWS

229th

Wed 6.00-7.00

213th

Thurs 6.15-7.15

Jacqui McLellan

Laura Shishodia

 

EXPLORER SCOUTS

Mon 7.15 - 9.15

Donald Black

 

SCOUTS

Fri 7.15 - 9.15

Mike Treanor

 

SEA SCOUTS

Fri 7.15 - 9.15

Paul Rogers

 

CUB SCOUTS

Mon 6.15 - 7.30

Grant Crain

 

 

Fri 6.00 - 7.15

Sarah Gordon

 

BEAVERS

Mon 6.15 - 7.15

Irene Campbell

 

 

Fri 6.00 - 7.00

Gordon McKirdy

 

BEAVERS WAITING LIST

Tara Paterson